Warsztaty z cyklu „Wirtualne ścieżki kultury”
Podczas tegorocznej edycji Cracow Fashion Week będziecie mieli okazję wziąć udział w specjalnych, bezpłatnych warsztatach z cyklu „Wirtualne ścieżki kultury”. Sprawdźcie szczegółowy program.
Podczas tegorocznej edycji Cracow Fashion Week będziecie mieli okazję wziąć udział w specjalnych, bezpłatnych warsztatach z cyklu „Wirtualne ścieżki kultury”. Sprawdźcie szczegółowy program.
WRZESIEŃ
5.09.2020 (sobota) godz. 16:00
Warsztat: DIY/No Waste
Prowadząca: mgr Magdalena Kęskiewicz
Opis: Prowadząca odpowie na pytanie czym jest moda odpowiedzialna w dobie obecnej. Przedstawione zostaną przeróbki ubrań i triki, które zawsze się sprawdzają. Czy warto wyrzucać stare ciuchy? A może warto je przerobić? Część warsztatowa skupi się na przerabianiu rzeczy, których nie nosimy już długo. Uczestnicy dowiedzą się w praktyce jak dać drugie życie nieużywanym już ubraniom.
Przygotuj 1-2 ciuchy do przeróbek (wystarczy zwykły t-shirt lub jeansy), nożyczki, igłę, nitkę, klej. Poznamy też możliwości barwienia domowym sposobem – jeśli możesz, kup barwniki do tkanin lub farby akrylowe. Zapraszamy na warsztaty z gotowym pomysłem, lub wymyślimy coś razem!
8.09.2020 (wtorek) godz. 11:00
Warsztat: Ciało jako krajobraz. Wykonanie zdjęcia własnego ciała tak aby przypominało krajobraz.
Prowadząca: dr Marzena Kolarz
Część warsztatowa pozwoli na stworzenie krajobrazu z wykorzystaniem ciała. Mogłoby się wydawać, że jest to zadanie bardzo proste. Jednak istnieje szereg elementów, na które należy zwrócić uwagę, m. in.: światło, kontekst przestrzeni oraz spojrzenie uczestnika jako fotografa. Prowadząca z wykorzystaniem swojego doświadczenia nakieruje uczestników jak stworzyć idealne zdjęcia, które będą podstawą do dyskusji i wymiany poglądów.
8.09.2020 (wtorek) godz. 15:00
Warsztat: Portret fotograficzny i jego rola w manipulacji. Zrealizuj 3 zdjęcia domownika w celu pokazania jak zmiana sposobu oświetlenia, wyrazu twarzy czy gestów wpłynie na odbiór osoby przez widza.
Prowadząca: dr Marzena Kolarz
Opis: Zrealizuj 3 zdjęcia domownika w celu pokazania jak zmiana sposobu oświetlenia, wyrazu twarzy czy gestów wpłynie na odbiór osoby przez widza.
Uczestnicy warsztatów będą mogli osobiście dokonać manipulacji za pomocą wykonanego portretu. Wykonane fotografie skłonią pozostałych uczestników do dyskusji i wyrażenia swojego zdania na temat zamierzonej manipulacji.
8.09.2020 (wtorek) godz. 18:00
Warsztat: Improwizacja z wykorzystaniem dowolnego tekstu polskiej prozy.
Prowadząca: Gabriela Wywrocka
Podczas warsztatu poruszone między innymi będzie: określenie scenicznego działania, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, ćwiczenia na odczucia fizyczne, ćwiczenia na stosunek do faktów, improwizowanie z określonym celem działania.
9.09.2020 (środa) godz. 16:00
Warsztat: Zaprojektuj w technice kolażu nadruk na t-shirt. Praca powinna być komunikatem mówiącym o twoim stosunku do świata i ekologii
Prowadząca: mgr sztuki Magdalena Chmielek
Opis: Bawełna konwencjonalna – czy rzeczywiście jest przyjazna środowisku i ludziom?
Co w praktyce oznacza recykling, upcykling, wielofunkcyjność, dwustronność i ponadczasowość?
Wykład poświęcony będzie także materiałom przyjaznym środowisku oraz przebiegu ich produkcji (m. in. bawełna ekologiczna, bawełna Fairtrade, wełna ekologiczna, len).
Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana technika kolażu. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć kolaż abstrakcyjny (z dwoma lub trzema kolorami), który będzie odzwierciedleniem stosunku danego uczestnika do świata.
10.09.2020 (czwartek) godz. 14:00
Warsztat: Stworzenie koncepcji wydarzenia artystycznego online.
Prowadzący: mgr Rafał Stanowski
Opis: Prowadzący dokona prezentacji kilku działań artystycznych, które odbywają się w Internecie. Następnie uczestnicy spotkania, zebrani w kilkuosobowe grupy, będą musieli stworzyć i zaprezentować własną koncepcję działania artystycznego w Internecie.
11.09.2020 (piątek) godz. 13:00
Warsztat: Wykonaj techniką kolażu moodboard czyli kartę inspiracji na najbliższy sezon.
Prowadząca: mgr sztuki Anna Niemczyk
W oparciu o podstawowe – klasyczne modele ubioru zaprojektuj współczesny garnitur damski, sukienkę oraz płaszcz dla wybranej grupy odbiorców lub konkretnego użytkownika. Ważny będzie tutaj wiek odbiorcy, sezon oraz styl życia potencjalnego klienta. Pamiętaj o poszukiwaniu ciekawych proporcji oraz skoncentruj się na detalu. Technika wykonania: kolaż. Potrzebne materiały: czasopisma modowe, kartki A4, ołówek, czarny marker, klej, nożyczki.
Wycinając lub urywając z czasopism fragmenty wybranych ubrań skomponuj współczesny garnitur damski, sukienkę oraz płaszcz (pamiętaj, że punktem wyjścia są klasyczne modele). Projekty powinny być dopełnione rysunkiem odręcznym detalu. Aby utrzymać podobną stylistykę, poszukaj inspiracji biorąc pod uwagę globalne tematy społeczne.
11.09.2020 (piątek) godz. 16:00
Warsztat: Przygotowanie własnej strategii komunikacji wydarzenia kulturalnego przez social media.
Prowadzący: mgr Rafał Stanowski
Opis: Zajęcia warsztatowe z uczestnikami będą polegać na prezentacji nowych sposobów komunikacji na wybranych przykładach z dziedziny kultury z wykorzystaniem social mediów (Facebook, Instagram, YouTube, TikTok). Następnie uczestnicy zajęć będą przygotowywać własną strategię komunikacji wybranego wydarzenia kulturalnego (spektakl, film, wystawa itp.) przez social media. W finale uczestnicy będą prezentować swoją koncepcję przed grupą, a wykładowca dokona jej oceny, wykazując słabe i mocne strony.
ZAPRASZAMY! :)